Visa Tek Tıkla Öde Kullanım Koşulları

ÖNEMLİ: LÜTFEN AŞAĞIDA YER ALAN VİSA TEK TIKLA ÖDE (“VİSA ÇÖZÜMÜ”)  KULLANIM KOŞULLARINI (“KOŞULLAR”) DİKKATLİCE OKUYUNUZ. BU KOŞULLAR, VİSA İLE SİZİN ARANIZDA VİSA ÇÖZÜMÜ’NÜN SUNUMUNA İLİŞKİN TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ DÜZENLEYEN BİR SÖZLEŞME TEŞKİL EDER VE VİSA ÇÖZÜMÜ’NE İLİŞKİN ÖNCEKİ KOŞULLARIN TAMAMININ YERİNE GEÇER.

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NUN 10. MADDESİ UYARINCA VİSA KÜRESEL GİZLİLİK BİLDİRİMİ “KÜRESEL GİZLİLİK BİLDİRİMİ” VE TÜRKİYE EK GİZLİLİK BİLDİRİMİ (BİRLİKTE “AYDINLATMA BEYANI”) İŞBU KOŞULLAR’IN BİR EKİ OLUP https://usa.visa.com/legal/global-privacy-notice.html  ADRESİNDEN ULAŞILABİLİR.

ÜYELİK/KART EKLEME EKRANINDA YER ALAN “KULLANIM KOŞULLARI’NI VE AYDINLATMA BEYANI’NI OKUDUM, ANLADIM VE KULLANIM KOŞULLARI’NI KABUL EDİYORUM.” SEÇENEĞİNE TIKLAMANIZ HALİNDE, İŞBU KOŞULLAR’I VE AYDINLATMA BEYANI’NI OKUDUĞUNUZU, İÇERİKLERİNİ ANLADIĞINIZI, KOŞULLAR ALTINDA DÜZENLENEN HÜKÜMLERİ ONAYLADIĞINIZI VE VİSA ÇÖZÜMÜ’NE KAYDOLMAK İSTEDİĞİNİZİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLMAKTASINIZ. KOŞULLAR’I KABUL ETMENİZ HALİNDE KABUL BEYANINIZ VİSA TARAFINDAN SAKLANACAKTIR.

KOŞULLAR’I KABUL ETMEMENİZ HALİNDE, HİZMETE KAYDOLAMAZ VE BU HİZMETTEN FAYDALANAMAZSINIZ.

1. Visa Çözümü

Visa Çözümü Visa Europe Limited (“Visa”) tarafından işletilmektedir. Visa’nın iletişim bilgileri aşağıda yer alan Bize Ulaşın kısmında yer almaktadır.

İşbu Koşullar’da kullanıldığı üzere “Visa Çözümü” şunların hepsini ifade etmektedir: şu anda mevcut olan veya gelecekte eklenecek, Visa Tek Tıkla Öde ismi altında veya başka bir isimle markalaşmış ve gerek alan veya alt alan olarak işletilen Visa Çözümü internet sitesi veya mobil sitesi (“İnternet Sitesi”) aracılığıyla gerekse kart tanzim eden banka veya ödeme kuruluşu, iş ortağı veya diğer üçüncü kişiler tarafından sunulan uygulama ya da işlevler aracılığıyla sunulan tüm Visa Tek Tıkla Öde fonksiyonelliği ve hizmetleri (birlikte “Hizmetler”); Visa Çözümü aracılığıyla sunulan Visa veya Visa tarafından lisans verilen kişilere ait logo, tasarım, metin, resim, video, grafik, yazılım ve diğer içerik ve materyaller ve bunlardan seçmeler ve aranjmanlar (birlikte “İçerik”); ve Visa Çözümü’nün size sunulmasıyla bağlantılı Visa donanım, yazılım ve ağları (birlikte “Visa Çözümü Sistemi”).

Visa Çözümü sizlere (i) ödeme hesabı ve Visa kredi kartı, banka kartı ve yeniden doldurulabilir ön ödemeli kartlar ile diğer kartlara veya Visa’nın Visa Çözümü’nde kullanılabilir kabul ettiği ödeme yöntemlerine (“Uygun Kartlar”) ait isim, soy isim, e-posta adresi, telefon numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu (CVV2) (“Kart Detayları”) gibi diğer ilgili bilgilerinizi saklama imkanı; ve (ii) her bir işlem için Kart Detaylarınızı yeniden girmenize gerek olmaksızın kayıtlı Kart Detaylarınızı kullanarak bankacılık sistemleri aracılığıyla bir işlemin yapılmasına olanak tanımak amacıyla Kart Detaylarınızı, internet sitesinde, mobil site veya akıllı telefon uygulamalarında Tek Tıkla Öde işaretinin yer aldığı – Visa ve diğer şemaların kabul edildiği – üye işyerleri, ve diğer üçüncü kişilerle Visa Çözümü’nü kullanarak paylaşma imkanı sağlar. Visa, finans kuruluşu veya Uygun Kartlarınızı tanzim eder diğer bir kuruluş (“Kart Tanzim Eden Kuruluş”) tarafından sağlanan bilgiler uyarınca kart numarası ve son kullanma tarihi gibi bazı Kart Detayları’nı otomatik olarak güncelleyebilir. Bunun için Kart Tanzim Eden Kuruluş, Visa Tokenizasyon Hizmeti’ni destekliyor olmalıdır. Lütfen Visa Tokenizasyon Hizmeti’ne ilişkin detaylı bilgi için madde 5’e bakınız.

Visa Çözümü’nü kullanmanız durumunda Kart Detayları’nız işlemin yapılması için üye işyeri veya ilgili diğer üçüncü kişiye aktaracağız. Visa, Uygun Kartlarınızı korumaya yardımcı olmak amacıyla Visa Uygun Kart ödeme hesap numaranızın sayısal bir suretini (token) oluşturabilir. Üye işyerinin veya diğer ilgili üçüncü kişinin, işlemle ilgili bilgileri Uygun Kartınız için geçerli ağa iletebileceğini ve işleminizin, seçtiğiniz Uygun Kart kullanarak ödeneceğini kabul etmektesiniz.

Visa Çözümü’nü kullanarak saklanan veya sağlanan Kart Detayları’nın sizin tarafınızdan veya sizin adınıza Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş veya bir üye işyeri veya üçüncü kişi tarafından sağlandığını ve şahsi finansal bilgiler içerdiğini kabul etmektesiniz. Uygun Kartları yalnızca, Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş sizi kart sahibi veya yetkili kullanıcı olarak görüyorsa ve Uygun Kart’ta adınız yazılıysa Visa Çözümü ile bağlantılı olarak kullanabilirsiniz. Visa Çözümü ile sakladığınız veya Visa Çözümü’nü kullanarak sağladığınız Kart Detayları ve diğer bilgilerin tamlığı ve doğruluğundan sorumlu olduğunuzu kabul ve beyan etmektesiniz. Yalnızca size ait olan veya sizin kontrolünüzde olan geçerli e-posta adresi ve telefon numaraları kullanmalısınız. Her ne kadar Visa, Visa kartları için Kart Detaylarını doğrulama kontrolleri gerçekleştirebilirse de Visa, Kart Detayları’nın güncel olup olmadığı da dâhil olmak üzere sağlamış olduğunuz Kart Detayları’nın veya diğer bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir.

Visa Çözümü üyeliği kişiseldir. Üyeliğinizi üçüncü kişiye devretmeyeceğinizi veya üçüncü kişinin kullanmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

Visa Çözümü banka veya ödeme hesabı değildir ve size veya üye işyerine herhangi bir kredi sağlamaz. Herhangi bir bankacılık hizmeti ve/veya ödeme hizmeti sunmamaktadır ve herhangi bir ödemeye aracılık etmemektedir. Visa, Visa Çözümü’nün hiçbir aşamasında kendi üzerinde size veya üye işyerlerine ait bir meblağ tutmaz. Ödemeler, üye işyerlerine ait sanal POSlar üzerinden doğrudan ilgili üye işyerlerine iletilmektedir. Visa Çözümü’nü kullanarak yaptığınız her işlem, işlem için kullandığınız Uygun Kart’ın bağlı olduğu hesaba yansıyacaktır. Söz konusu hesaba ilişkin ödemeler münhasıran siz ve Uygun Kart’ı Tanzim Eden Kuruluş arasındadır.

2. İşlemlerinize İlişkin Önemli Uyarı

HER NE KADAR VİSA ÇÖZÜMÜ İŞLEMİN KOLAYLAŞTIRILMASINA YARDIMCI OLSA DA, VİSA SÖZ KONUSU İŞLEME TARAF DEĞİLDİR VE VİSA ÇÖZÜMÜ’NÜ KULLANIMINIZA İLİŞKİN OLARAK MAL VEYA HİZMETLERİN SATIN ALINMASI VEYA İADESİ DE DÂHİL OLMAK ÜZERE BİR ÜYE İŞYERİNE YAPILAN VEYA ÜYE İŞYERİNDEN ALINAN ÖDEME MÜNHASIRAN SİZ VE ÜYE İŞYERİ ARASINDADIR.

VİSA ÇÖZÜMÜ İLE TAMAMLANAN HERHANGİ BİR İŞLEME İLİŞKİN OLARAK İADE VEYA YAPILAN İŞLEMİN GERİ ALINMASINI TALEP ETMENİZ DURUMUNDA İLGİLİ ÜYE İŞYERİ VE/VEYA İŞLEM İÇİN KULLANDIĞINIZ UYGUN KART’I TANZİM EDEN KURULUŞ İLE İLETİŞİME GEÇMENİZ GEREKMEKTEDİR. LÜTFEN VİSA’NIN BU İŞLEME TARAF OLMADIĞINI VE BU NEDENLE İŞLEME İLİŞKİN SORUNLARINIZI ÇÖZMESİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINI UNUTMAYINIZ.

VİSA ÇÖZÜMÜ ARACILIĞIYLA YAPILAN İŞLEMLE İLGİLİ OLARAK ÜYE İŞYERİ İLE ARANIZDA BİR UYUŞMAZLIK OLMASI DURUMUNDA SÖZ KONUSU UYUŞMAZLIĞIN DOĞRUDAN ÜYE İŞYERİ VEYA KARTINIZI TANZİM EDEN KURULUŞ ARACILIĞIYLA ÇÖZÜLMESİNDEN ŞAHSEN SORUMLUSUNUZ. VİSA ÇÖZÜMÜ’NÜN ÇALIŞMA ŞEKLİ GEREĞİ, VİSA SÖZ KONUSU İŞLEME TARAF DEĞİLDİR.

3. Hizmet Koşulları

Visa Çözümü tüm Uygun Kartlar için kullanıma sunulmamış olabilir. Ayrıca Visa, takdiri tamamen kendine ait olmak üzere, Uygun Kartlar’ı Visa Çözümü’nden kaldırabilir veya Uygun Kartlar’ın Visa Çözümü için aktive edilmesini engelleyebilir ve ayrıca Visa her zaman belirli veya genel kredi kartı, banka kartı ve yeniden doldurulabilir ön ödemeli kartlar ve Uygun Kart niteliğindeki diğer kartlar veya ödeme yöntemlerinin uygunluğunda değişiklik yapabilir.

4. Uygunluk

(i) Visa Çözümü yalnızca aşağıdaki koşulları sağlayan kişilerce kullanılabilir:
(ii) 18 yaş üstü ve yürürlükteki mevzuat uyarınca Visa Çözümü’nün kullanımı için öngörülen tüm şartları sağlayan;
(iii) Bilgisayar veya başka bir cihaz aracılığıyla internet erişimi olan; ve
(iv) Bir veya birden çok Uygun Kart sahibi veya yetkili kullanıcısı ve Uygun Kart hesapları iyi durumda olan;
(v) Tüzel kişi adına hareket ediyorsa, en azından Visa Çözümü’nü kullanmak ve işbu Koşullar’ı onaylamak için tüzel kişiyi temsil yetkisi olan kişiler.

Yukarıdaki uygunluk kriterlerini artık karşılamıyorsanız, başka bir kişi adına ve onun bilgilerini kullanarak veya var olmayan bir kişi adına ve sahte bilgiler kullanarak Vize Çözümü'ne kaydolmuş iseniz, Vize Çözümü’nü diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini veya üye işyerlerinin bilgilerini edinerek veya paylaşarak veya başka bir şekilde yasa dışı olarak kullanıyorsanız, Visa'nın üye işyerlerinin, üçüncü kişilerin veya kurumların uğrayabileceği zararları tazmin etmekle yükümlü olacaksınız. Aynı sebeplerden doğacak suçlardan da şahsen sorumlu olacaksınız.

Üçüncü kişilerin dolandırıcılık, hırsızlık yaptığınızı veya Visa Çözümü’nü kart sahibinin iznini ihlal ederek kullandığınızı iddia etmesi veya bu durumun yetkili makamlarca tespit edilmesi halinde, Visa bu uyuşmazlıklara taraf olmayacaktır ve Visa’nın bu nedenle uğradığı zararları tazmin etmekle yükümlü olacaksınız.

Vize Çözümü Türkiye Cumhuriyeti dışında hiçbir yerde kullanıma sunulmamaktadır.

5. Kayıt ve Güvenlik

Üye işyerlerinin internet sitesi, mobil sitesi veya akıllı telefon uygulamalarındaki ödeme sayfası veya mevcut veya gelecekte Visa Çözümü’ne entegre olacak alternatif kanallar üzerinden (“Hizmet Kanalları”) üyelik bilgilerinizi Visa’nın yüksek güvenlikli sistemine girerek Visa Çözümü’ne kaydolabilirsiniz. Alternatif olarak bazı üye iş yerleri Kart Detayları’nızı doğrulanmış kartlarınız ve 3-D Secure aracılığıyla Hizmet Kanalları üzerinden gerçekleştireceğiniz ilk başarılı ödeme akabinde Visa’ya iletebilir. Bu durumda, kartınızı kaydetmeyi kabul ettikten sonra Visa Çözümü’ne kaydolmuş olacaksınız ve Kart Detayları’nızı tekrar girmeksizin Visa Çözümü’nü kullanabileceksiniz.

Uygun Kartınızı Visa Çözümü için kaydetme veya aktive etmeyi tercih etmeniz durumunda, kendiniz hakkında gerçek, doğru, güncel ve tam bilgi sunmayı ve bunlarda bir değişiklik olması durumunda bizi bilgilendirmeyi kabul etmektesiniz. İlgili mevzuat kapsamında elverildiği ölçüde, Visa Çözümü’ne ilişkin olarak önemli bilgi ve güncellemeleri alamamanız da dâhil olmak üzere Visa ile doğru bilgi paylaşmamanız kaynaklı veya bundan doğan durumlarda Visa’nın sorumluluğu olmayacağını kabul etmekte ve onaylamaktasınız. Sağladığınız bilgilerin yanlış, gerçek olmayan veya eksik olduğundan şüphe etmek için makul sebepleri var ise Visa, kaydınızı veya Visa Çözümü’nü kullanmanızı askıya alabilir veya sona erdirebilir ve Visa Çözümü’nün (veya bir kısmının) şimdi veya gelecekte tarafınızca kullanımını yasaklayabilir. İlgili mevzuat uyarınca gerekmesi durumunda Visa her zaman ek bilgi, belge veya onayınızı talep edebilir. Visa Çözümü’nü kullanmaya devam etmek istiyorsanız söz konusu talepleri yerine getirmeniz gerektiğini kabul etmektesiniz.

Kaydınızın bir parçası olarak, telefon numarası ve e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinizi sağlamanız gerekmektedir. Söz konusu veriler Visa Çözümü’nü kullandığınızda kimliğinizi doğrulamak için kullanılacaktır. Güvenlik için şifre seçmeniz gerekmesi durumunda Visa Çözümü’ne özgü bir şifre seçmeniz ve bu şifreyi ezberlemeniz ve söz konusu şifreyi kişisel bilgisayarınıza, tablet, mobil cihaz veya Visa Çözümü’ne erişim için kullandığınız herhangi bir başka cihaza kaydetmemeniz gerekmektedir. Varsa, şifrenizin gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz. Buna ek olarak, bir veya birden fazla cihazda cihazınız veya tarayıcınız tarafından hatırlanmayı seçerseniz veya Visa Çözümü kullanımınızı dijital cüzdanınıza kaydederseniz söz konusu cihaz(lar)ın güvenliğinden ve bunlara erişimden siz sorumlusunuz. Bunları yapmanız önem arz etmektedir, zira Uygun Kart’ın yetkisiz kullanımından kaynaklanan zararlardan biz sorumlu değiliz ve koşullara bağlı olarak Uygun Kart hesabınızın yetkisiz kullanıma ilişkin olarak Kartınızı Tanzim Eden Kuruluşu sizi sorumlu tutabilir. Şifrenizin veya uygun düştüğü ölçüde Visa Çözümü’ndeki Uygun Kartınızın yetkisiz kullanılması durumunda veya hatırlanmayı seçtiğiniz cihaz(lar)ınız veya Visa Çözümü’nü kullandığınız dijital cüzdanın kaybolması veya çalınması veya başka bir şekilde yetkisiz olarak kullanılması durumunda veya Visa Çözümü kullanımınıza ilişkin diğer bir gerçek veya muhtemel güvenlik ihlali durumunda Uygun Kartınızı Visa Çözümü’nden sileceğinizi ve Visa’yı derhal bilgilendireceğinizi kabul etmektesiniz. Söz konusu durumda, derhal ilgili üye işyeri, Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş, GSM operatörü ve diğer ilgili hizmet sağlayıcılarını bilgilendirmelisiniz. Visa Uygun Kart’ınızı Visa Çözümü’nden kaldırma veya Visa Çözümü kullanımınızı askıya alma veya sona erdirme hakkını ve/veya, şifreniz varsa ve Visa şifrenin artık güvenli olmadığı görüşündeyse, bu şifreyi değiştirmenizi talep etme hakkını saklı tutar. Uygun Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş ile iletişime geçmek ve kartı bloke ettirmek sizin sorumluluğunuzdadır. İhmaliniz ve söz konusu yükümlülüğün ihlalinden Visa’nın sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Başarılı kaydınızı takiben üye işyerleri nezdindeki sonraki ödemelerinizi Kart Detaylarınızı tekrar girmeksizin yapabilirsiniz. Visa Çözümü şu şekilde çalışmaktadır: Visa’nın yüksek güvenlikli kart depolama sisteminde üye işyerinin ödeme sayfasında ödemeyi yaparken girdiğiniz telefon numarası veya e-posta adresi ile eşleşen veya üye işyeri tarafından Visa’ya sunulan kayıtlı kartınız olması durumunda kayıtlı Uygun Kartınızı kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir bildirim alacaksınız. Gerekli onayı sağlamanız durumunda, ödeme Kart Detaylarınızı tekrar girmenizi gerektirmeden yapılacaktır. Visa söz konusu süreci değiştirme ve/veya güvenliğiniz için ek önlemler alma hakkını saklı tutar.

Uygun Kartınızın Visa’nın yüksek güvenlikli kart depolama sistemine kaydını takiben Visa ve söz konusu Üyüye işyeri arasındaki sözleşme kayıtlı Kart Detaylarınızı başka bir üye işyeri nezdinde işlem yaparken görüp göremeyeceğinizi de belirlemektedir. Her halükarda, bir üye işyerinin ödeme sayfası ile kaydedilmiş Kart Detayları sizin talebiniz olmaksızın başka bir üye işyeri nezdinde yapacağınız ödemede görüntülenemez.

Visa tarafından belirlenen üst sınır kapsamında istediğiniz sayıda kartı kaydedebilirsiniz. Kart Tanzim Eden Kuruluş’un Visa Tokenizasyon Hizmeti’ni desteklemesi durumunda, kayıtlı kartın yerini alan yeni bir kart tanzim edildiğinde söz konusu Kart Tanzim Eden Kuruluş kayıtlı kartın yerine geçen karta ilişkin bilgileri Visa Tokenizasyon Hizmeti’ni kullanarak şifreli olarak Visa’ya iletecektir. Bu durumda Kart Detaylarınızı Visa’nın sistemine tekrar kaydetmeniz gerekmeyecektir. İşbu Koşullar ve Aydınlatma Beyanı kaydedilmiş tüm Uygun Kartlar’a veya hâlihazırda kaydedilmiş Uygun Kartlar’ın yerine geçen geçmek üzere tanzim edilen kartlara ve bunların kullanımına uygulanacaktır. Şüpheye yer vermemek adına, işbu Koşullar’da Hizmet Kanalları’na yapılan tüm atıflar uygun düştüğü ölçüde kayıtlı Uygun Kartınızın yerini alacak yeni kartın bilgilerini Visa’ya iletecek Kart Tanzim Eden Kuruluşu da kapsamaktadır. Sisteme kaydettiğiniz her kart için tekrardan Koşullar’ı kabul etmeniz istenmeyecektir.

Uygun Kartlarınızın Visa Çözümü için kullanımından ve Visa Çözümü kullanımınızın veya erişiminizin işbu Koşullar’a uygunluğundan siz sorumlusunuzdur.

Visa’nın Visa Çözümü’nü kullananın siz olduğunuzu doğrulamak için e-posta ve/veya telefonunuza tek seferlik bir parola gönderebileceğini kabul etmektesiniz. Visa size Visa Çözümü’ne ilişkin olarak SMS göndereceği zaman, bu SMS Visa’nın telefon numarası olan 3570 veya VISA isimli gönderici tarafından gönderilecektir. Kart Tanzim Eden Kuruluş da Visa Çözümü’ne ilişkin olarak SMS gönderebilir, bu durumda gönderici ilgili kart tanzim eden kuruluş olacaktır. SMS ile tarafınıza gönderilen bilginin parola gibi üçüncü kişiler tarafından görülmesi güvenli olmayacak bir bilgi olması durumunda bu bilgiyi telefonunuz veya diğer ilgili cihazlardan derhal silmeniz gerektiğini bildiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz.

Visa ve üye işyerileri ve ek olarak Kart Tanzim Eden Kuruluş Visa Çözümü’ne kayıt ve erişim veya kullanımı için herhangi bir güvenlik cihazı veya farklı güvenlik aşaması veya doğrulama metodu uygulayabilir. Bu kapsamda, Visa’nın SMS onay kodu, CVV2/ CVC2 onayı veya 3D Secure gibi herhangi bir güvenlik veya doğrulama metodu kullanması veya kullanmamasına itiraz edemezsiniz.

Visa Çözümü güvenlik önlemlerini düzenli olarak incelemekteyiz. Fakat internet aracılığıyla aktardığınız bilgilerin tamamen güvenli olduğunu temin edemeyiz.

Visa’nın Visa Çözümü’nü bir üye işyerinin platformunda sunmayı sona erdirmesi durumunda, toplanan ve söz konusu üye işyerinin Hizmet Kanalları aracılığıyla Visa’ya aktarılan ve Visa tarafından depolanan (CVV2 verisi dışındaki) Kart Detaylarınız, cep telefonu numaranız ve e-posta adresiniz Türkiye için Ek Gizliliğk Bildirimi’nde öngörüldüğü üzere ve söz konusu aktarıma izin vermeniz koşulu ile (Hizmet Kanalları aracılığıyla Kart Detayları’nı toplayan) üye işyerine aktarılacaktır.

6. Kart Sahipliği Sözleşmesi

İşbu Koşullar Uygun Kart’a ilişkin olarak Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş ile aranızdaki sözleşmeyi (“Kart Sahipliği Sözleşmesi”) tadil etmez veya başka şekilde değiştirmez. Bu Koşullar ile Kart Sahipliği Sözleşmeniz arasında tutarsızlık olması durumunda, işbu Koşullar münhasıran Visa Çözümü’ ne ilişkin olarak siz ve Visa arasındaki ilişkiyi, Kart Sahipliği Sözleşmeniz ise Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş ile aranızdaki ilişkiyi düzenler. Visa Çözümü kullanımınızın herhangi bir Kart Sahipliği Sözleşmesi’ne uygun olmasından siz sorumlusunuz.

7. Ücretler, Harçlar ve Vergiler

Visa ve üye işyerleri, Visa Çözümü için hâlihazırda tarafınızdan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ancak Visa ileride, onayınıza sunmak kaydıyla, işbu Koşullar uyarınca sunmakta olduğu hizmetlerin bazıları veya tamamı için kendi belirleyeceği ücretleri tarafınızdan talep etme hakkını saklı tutar.

Yalnızca Visa Çözümü’nü kullanımınız ve erişiminiz için gereken donanım, teçhizat, yazılım, kablosuz ağ ve internet erişimi ile diğer gereçleri temin etmekten ve bunlara ilişkin ücret, masraf ve sair harçları karşılamaktan sorumlusunuz. GSM operatörünüz SMS ve veri kullanımı için ücret talep edebilir. Ayrıca Visa Çözümü’nde kullandığınız Uygun Kartlarınız’ı Tanzim Eden Kuruluş tarafından uygulanabilecek faiz, ücret, harç ve masraflar ile Visa Çözümü’nü kullanımınızdan doğan vergi ve vergi beyannamesi borçlarından da sorumlusunuz. Visa, siz ve GSM operatörünüz veya Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş arasındaki ilişki bakımından üçüncü kişi konumundadır.

8. Gizlilik

Visa, Visa Çözümü’nün tarafınıza sunulabilmesi için gerekli olduğu ölçüde ve Visa’nın Küresel Gizlilik Bildirimi’nde ve Türkiye Ek Gizlilik Bildirimi’nde (“Gizlilik Bildirimi”) açıklanan ilgili diğer amaçlarla kişisel verilerinizi (işbu Koşullar’da kabul edildiği şekilde) işlemektedir. Visa Çözümü’nden faydalandığınız sırada kişisel verilerinizin Visa ve iştirakleri tarafından ne şekilde toplandığı, işlendiği ve paylaşıldığı konularıyla sahip olabileceğiniz veri koruma seçenekleri hakkında detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Bildirimi’ni okuyunuz.

Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş, üye işyeri veya diğer bir üçüncü kişi tarafından işletilen başka hizmetlerden faydalanmakta iseniz (bu diğer hizmetlerin Visa Çözümü aracılığıyla kullanıldığı haller de dâhil olmak üzere), ayrı gizlilik bildirimleri geçerli olabilir.

Visa Çözümü deneyiminden kolaylıkla faydalanabilmeniz için Visa Çözümü Google’ın otomatik doldurma özelliğini kullanmaktadır. Bu kapsamda Google, kişisel verilerinizi işliyor ise bunu kendi kullanım koşulları ve güvenlik politikası çerçevesinde yapmaktadır.

Hesaplarınız ile ilişkilendirilen kişisel verilerinizin yeterli ve güncel olmasından sorumlusunuz.

9. Fikri Mülkiyet Hakları

İçerik ve Visa Çözümü’nün sunumu için kullanılan sistem, teknoloji, yazılım, donanım vb. tüm diğer unsurlar ile Visa’nın tarafınıza sunduğu metin ve bilgiler, Visa Çözümü’ne ilişkin her türlü görsel içerik, marka, logo ve diğer kodlar da  dahil olmak üzere Visa Çözümü’ne ilişkin tüm mülkiyet hakları Visa, İştirakleri ve diğer lisans hakkı sahiplerine ait olup ilgili telif, marka ve diğer sahiplik (fikri mülkiyet dahil) hakları ve uluslararası sözleşmeler ile korunmaktadır. İşbu Koşullar altında tarafınıza verilmemiş olan haklar halen Visa, İştirakleri ve lisans hakkı sahiplerine aittir. İşbu Koşullar’da yer alan hiçbir hüküm size Visa’nın, İştirakleri’nin veya diğer herhangi bir üçüncü taraf markalarının, hizmet markalarının, logoların ve diğer köken işaretlerinin kullanımı için herhangi bir hak vermemektedir. “İştirak” Visa tarafından kontrol edilen, Visa’yı kontrol eden ve Visa ile aynı kontrol altında bulunan kuruluşlardır. 

Visa Çözümü’nü işbu Koşullar’da belirtilen yöntem ve amaçlar haricinde kullanamaz ve üçüncü kişilere kullandıramazsınız. Özellikle Visa Çözümü’nü ve buna ilişkin Visa’nın fikri mülkiyetinde bulunan hakları işleyemez, üçüncü kişilere satamaz veya başka herhangi bir şekilde bu kişilerle paylaşamaz, üçüncü kişilerin Visa Çözümü altyapısına ulaşmasına izin veremez, Visa Çözümü’ne benzer hizmetler ve sistemler geliştiremezsiniz. Bu ve benzer şekillerde Visa’ya ait fikri mülkiyet haklarının ihlali halinde Visa, siz ve üçüncü kişiler hakkında yasal yollara başvurma hakkına sahiptir. Visa’nın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden siz veya üçüncü kişi Visa’nın bu nedenle uğramış olduğu her türlü doğrudan ve dolaylı zararı tazmin etmekle yükümlüsünüz.

10. Lisans Verilmesi

Visa, Visa Çözümü’nü kullanabilmeniz için ise sınırlı, geri alınabilir, münhasır olmayan, alt lisans verilemeyen ve diğer herhangi bir şekil devredilemeyen bir lisans vermektedir. Visa, takdiri tamamen kendinde olmak üzere her zaman ve herhangi bir gerekçeyle söz konusu lisansı askıya alabilir, devam ettirmeyebilir veya sona erdirebilir. Tarafınıza açıkça verilmeyen hakların tamamı Visa, İştirakleri ve bunların lisans hakkı sahiplerine aittir.

11. Geri Bildirim

Visa Çözümü hakkında geri bildirim veya öneride bulunacak olursanız, geri bildirim veya önerinizi size karşı herhangi bir yükümlülük üstlenmeksizin kullanabiliriz.

12. Kullanıcı Kullanımı

Visa Çözümü’nü kullanımınıza ilişkin ilgili tüm mevzuat, kural ve düzenlemelere ve diğer yasal gerekliliklere uyacağınızı taahhüt etmektesiniz. Ayrıca,

  • Visa Çözümü’nü yalnızca hukuken izin verilen şekilde kullanacağınızı;
  • Visa Çözümü’nü işbu Koşullar’a aykırı olarak kullanmayacağınızı;
  • Visa Çözümü’nün veya herhangi bir bölümünün güvenliğini veya işleyişini bozmayacağınızı veya bunlara müdahale etmeyeceğinizi veya herhangi başka bir şekilde kötüye kullanmayacağınızı;
  • Visa Çözümü’ne veya Visa’nın kart saklama sitemine zarar vermeyeceğinizi, bunların işleyişini önlemeyeceğinizi veya zayıflatmayacağınızı veya diğer kullanıcıların Visa Çözümü’nü kullanmalarını engellemeyeceğinizi;
  • Visa Çözümü’ne veya genel erişimin sınırlandırılmış olduğu bir bölümüne yetkisiz erişim sağlamaya çalışmayacağınızı;
  • Visa Çözümü’nü yanlış ve/veya küçük düşürücü, küfürlü, kaba, nefret dolu, taciz edici, müstehcen, saygısız, tehdit edici, bir kişinin gizliliğini ihlal edecek veya herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı;
  • Visa Çözümü’nü herhangi bir biçimde çoğaltmayacağınızı veya Visa Çözümü’nü elektronik, mekanik veya başka bir şekilde herhangi bir bilgi alma sisteminde saklamayacağınızı veya bunlarla birleştirmeyeceğinizi;
  • Visa Çözümü’nü veya herhangi bir bölümünü kopyalamayacağınızı, taklit etmeyeceğinizi, klonlamayacağınızı, kiralamayacağınızı, satmayacağınızı, ticari olarak yararlanmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, kaynak koda dönüştürmeyeceğinizi, parçalara ayırmayacağınızı, dağıtmayacağınızı, tersine mühendislik yapmayacağınızı veya devretmeyeceğinizi;
  • Visa Çözümü’nün düzgün çalışmasına müdahale etmek veya müdahale etmeye teşebbüs etmek için herhangi bir cihaz, yazılım veya rutini kullanmayacağınızı ve/veya Visa’nın takdiri tamamen kendisinde olmak üzere Visa Çözüm Sistemine makul olmayan veya orantısız derecede büyük bir yük getireceğini düşündüğü herhangi bir eylemde bulunmayacağınızı; ve
  • Visa tarafından veya Kartınızı Tanzim Eden Kuruluş tarafından zaman zaman uygulanabilecek diğer gereklilikler, sınırlamalar veya kısıtlamalara uyacağınızı taahhüt etmektesiniz.

Koşulları ve/veya ilgili mevzuatı, kuralları ve düzenlemeleri ve diğer yasal gereklilikleri ihlal etmeniz veya ihlal ettiğinize dair bir şüphenin doğması halinde Visa’nın Visa Çözümü’nü askıya alabileceğini veya Visa Çözümü’ne üyeliğinizi sonlandırabileceğini kabul etmektesiniz. Böyle bir durumda Visa ayrıca gerekli hukuki yollara başvurma hakkına da sahiptir.

13. Garanti Reddi ve Sınırlı Sorumluluk

Visa çözümü, tüm hizmetler dahil olmak üzere, bütün olarak ve kismen, "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde", hak sahipliği garantisi, zımni ticari elverişlilik veya ozel bir amaca uygunluk garantısı dahil olmak üzere  açik veya zimni hiçbir garanti olmaksizin sunulmaktadır. Visa Çözümü Sistemi’nin virüsten ari veya Visa Çözümü’ne erişimin kesintisiz olacağını garanti etmiyoruz. İlgili mevzuatın izin verdiği  ölçüde, Visa Çözümü’nü kullanımınızdan, buna ilişkin sonuç ve performanstan şahsen sorumlu olduğunuzu ve riskleri üstlendiğinizi kabul etmektesiniz. 

Visa ve İştirakleri ve bunların yetkilileri, müdürleri, müşterileri, üyeleri, çalışanları veya yetkili acenteleri (her birlikte “Visa Tarafları”) ihmal dahil hiçbir durum, hal ve koşulda, nasıl meydana geldiğine ve hangi sorumluluk sebebine dayandığına bakılmaksızın Visa Çözümü’nden veya buna ilişkin olarak doğan (tazmin edici, arızi, dolaylı, özel, netice itibariyle doğan, cezai ve emsal zararlar da dahil olmak üzere) hiçbir zarar, iddia veya kayıptan dolayı, herhangi bir Visa Tarafı bunların meydana gelebileceğine ilişkin olarak daha önce uyarılmış olsa dahi sorumlu olmayacaktır.

Yukarıdaki genellemeyi sınırlamaksızın, Visa Tarafları (i) Visa Çözümü’nü kullanımınızdan veya kartınızı tanzim eden kuruluşun bir işleme onay vermemesi veya işlemin üye işyeri tarafından kabul edilmemesi veya üye işyeri, kartınızı tanzim eden kuruluş, teknoloji ve altyapı sağlayıcısı veya diğer başka bir hizmet sağlayıcısından kaynaklanan teknik bir problem veya bağlantı veya entegrasyon problemı de dahil olmak üzere Visa Çözümü’nü herhangi bir nedenle kullanamamanızdan; (ii) Visa Çözümü’nü kullanımınızla ilişkili olarak satın aldığınız veya tarafınıza iletilen herhangi bir ürün, hizmet veya bilgiden dolayı, bu ürün, hizmet veya bilginin tarafınıza ulaşmamış olması veya bunları iade edemiyor olmanız hali de dahil olmak üzere; (ııı) bir üye işyeri ile aranızdaki uyuşmazlıktan; (iv) Kartınızı Tanzım Eden Kuruluş veya diğer üçüncü kişiler tarafından sağlanan bilgi de dahil olmak üzere Visa Çözümü aracılığıyla size sağlanmış olan bilgilerdeki herhangi bir tutarsızlık, eksiklik veya hatadan; (v) Visa Çözümü’ne ilişkin olarak toplanan, saklanan veya gönderilen iletileriniz, verileriniz veya sair bilgilerinize yetkisiz olarak erişilmesinden, bunlarında değiştirilmesinden veya kaybından; (vi) hatalar, sistemin yavaslaması, ağ veya sistemde yaşanan kesinti, dosyanın çökmesi veya hizmet kesintilerinden; (vıı) Visa tarafından ödemenin yapıldığına dair bildirim yapılmış olsa da Visa’nın sorumlu tutulamayacağı bir nedenden dolayı ödemenin üye işyeri hesaplarına hiç veya zamanında yansımamış olmasından; (viii) kart bilgilerinizin ve diğer kişisel verilerinizin Visa Çözümü’ne kaydı esnasında bulunduğunuz ortamın elverişsizliği, kaydın yapıldığı cihazlarda, internet ağında veya sistemde güvenlik ihlali olması veya bilgilerin girildiği ekranın Visa veya Hizmet Kanalları’na ait bir kanal görünümüne büründürülmüş sahte bir kanal olması veya üye işyerinin ödeme sayfası, Kartı Tanzim Eden Kuruluş’un internet sayfası veya mobil uygulaması üzerinden yapılan kayıt işlemleri esnasında bu sistemlerde güvenlik ihlali olması gibi Visa’ya atfedilemeyecek durumlar nedeniyle uğrayacağınız zararlardan veya (ix) Visa Çözümü’nü herhangi başka türlü kullanımınızdan size veya üçüncü bir kişiye karşı sorumlu olmayacaktır. Ek olarak Visa Tarafları, herhangi bir ekipman veya iletimde arıza olması veya sevkiyat problemleri, Elektrik kesintisi, internet ve telekomünikasyon arızası veya başkaca bir iletişim sorunu, veya herhangi bir sektörel uyuşmazlık, savaş, grev, doğal afet, pandemi, terör, patlama, zorlayıcı neden veya diğer kontrol dışı olaylar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kontrolleri dışında gerçekleşen ve gerekli özeni göstermiş olsalar dahi engel olamayacakları olaylardan ötürü doğrudan veya dolaylı olarak, işbu Koşullar’da yer alan yükümlülüklerini kısmen veya tamamen yerine getirememiş olmalarından dolayı sorumlu olmayacaktır.

Yukarıdaki hallerde, tüm soru, itiraz, şikayet ve iddialarınızı ilgili üye işyeri, Kartı Tanzim Eden Kuruluş ve hizmet sağlayıcıya iletmeniz gerekmektedir.

Burada aksine herhangi bir hüküm bulunsa dahi, Visa Tarafları’nın herhangi bir nedenden ötürü tarafınıza karşı toplam sorumluluğu (a) gerçek zarar veya (b) 850 TL’den hangisi daha az ise onunla sınırlı olacaktır.

Yukarıda belirtilen sorumluluk reddi, istisnalar ve sınırlamalar herhangi bir nedenle kısmen veya tamamen ilgili mevzuat uyarınca geçersiz sayılacak olursa, Visa Tarafları’nın sorumluluğu uygulanacak hukuk tarafından izin verilen en geniş şekilde sınırlanacaktır. İşbu Koşullar’da yer alan hiçbir hüküm Visa Tarafları’nın (a) ihmalleri ile neden oldukları ölüm veya yaralanmadan, (b) hile veya yalan beyandan, veya (c) Visa Tarafları’nın kanunen hariç tutamayacağı veya sınırlandıramayacağı veya hariç tutmaya veya sınırlandırmaya teşebbüs edemeyeceği hususlar bakımından sorumluluğunu bertaraf etmez.

14. Öneride Bulunmama; Üye İşyerleri ile Uyuşmazlık

Visa, (i) Kart Tanzim Eden Kuruluşlar, ödeme ağı operatörleri, sanal cüzdan veya ödeme deneyimini kolaylaştıran veya Visa Çözümü’ne ilişkin olarak kullanabileceğiniz GSM operatörünüz gibi üçüncü kişilerin hizmetlerine veya bu kişiler tarafından işlenen kişisel verilerinize ilişkin; (ii) Visa Çözümü’ne ilişkin olarak yapılan işlemlere veya satın alınan ürün ve hizmetlere; (iii) Visa Çözümü’ne ilişkin olarak yapılan bu işlemlere veya satın alınan ürün ve hizmetler itibar etmekten veya bunları yerine getirmekten; ve (iv) Visa Çözümü’ne ilişkin olarak herhangi bir işlem yapılmış olan veya ürün ve hizmetleri alınmış olan üye işyerlerine ilişkin  hiçbir sorumluluk kabul etmemekte, bu kişilere ilişkin herhangi bir öneri veya sponsorlukta bulunmamaktadır. Visa, bu hizmetlerin usulüne uygun olarak, tam ve gereği gibi yerine getirileceğine dair hiçbir garanti ve taahhütte bulunmamaktadır.

Hizmet kullanılarak yapılan ödeme işlemi sonrası Visa tarafından herhangi bir ödeme iptali veya iadesi yapılması mümkün değildir.

Gerek yine Visa Çözümü kullanılarak gerekse başka yollarla yapılmış olan daha önceki bir ödeme nedeniyle Visa Çözümü aracılığıyla mükerrer bir ödeme yapılmış olması halinde, iade veya iptal işlemleri için doğrudan ilgili Üüye işyeri ile iletişime geçmelisiniz. Visa, bu nedenle uğrayabileceğiniz zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

15. Üçüncü Taraf İnternet Siteleri, İçerikleri ve Kaynakları

Visa Çözümü’ne, işlem deneyimine yardımcı olan üçüncü taraflar aracılığıyla internet siteleri, alanları ve uygulamaları da dahil olmak üzere erişilebilir ve Visa Çözümü size bu üçüncü taraflara veya üçüncü taraf internet sitelerine, içeriklerine ve kaynaklarına, sosyal medya dahil olmak üzere, bağlanma veya doğrudan erişim sağlama izni verebilir. Visa’nın, bu üçüncü taraflar veya Visa haricindeki şirketler veya kişiler tarafından kullanıma sunulan bu üçüncü taraflara ait internet sitesi, alanlar, uygulamalar, içerikler ve kaynaklar üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını ve Visa’nın buralarda yer alan veya bu üçüncü kişilere ait görüş, fikir veya içeriklere katıldığı anlamına gelmeyeceğini kabul etmektesiniz. Visa’nın bu internet sitelerinin, alanların, uygulamaların, içeriklerin ve kaynakların uygunluğundan sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz. Ayrıca üçüncü taraflara ait internet siteleri, alanlar, uygulamalar, içerikler veya kaynaklar dahil olmak üzere bu üçüncü taraflar nedeniyle uğramış olasbileceğiniz kayıp ve zararlardan, Visa Çözümü trafından işleme alınan satın almalar nedeniyle uğranan kayıp ve zararlar da dahil olmak üzere, Visa’nın herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul etmektesiniz.

16. Visa Çözümü’nde, işbu Koşullar’da ve Gizlilik Bildirimi’nde[1] Değişiklik Yapılması; Sona Erme

Visa, tamamen kendi takdirinde olarak Visa Çözümü’nün herhangi bir özelliğini, Visa Çözümü’nün herhangi bir bölümünün kullanılabilirliği de dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda tarafınıza bildirim yaparak veya hiçbir bildirim yapmaksızın geçici veya daimi olarak sona erdirebilir, değiştirebilir, tadil edebilir, askıya alabilir, iyileştirmeler yapabilir veya devam ettirmeyebilir. Visa’nın bu eylemlerden birini gerçekleştirmesi halinde size veya herhangi başka bir üçüncü kişiye karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. Yapılan değişikliklerin Visa Çözümü’nden faydalanmanızı etkilemesi durumunda, Visa değişiklikleri onayınıza sunacaktır. Visa Çözümü’nden faydalanmaya devam etmek istiyorsanız Visa tarafından yapılan değişiklikleri onaylamanız gerekmektedir. Yapılan değişikliklerin, tarafınızdan ek bilgi veya belge sunulmasını gerektirmesi durumunda Visa Çözümü’nden faydalanmaya devam etmek istiyorsanız bu ek bilgi veya belgeyi Visa’ya sunmayı kabul etmektesiniz. 

Bu Koşullar’ın veya Gizlilik Bildirimi’nin herhangi bir hükmünü kabul etmiyorsanız, Visa Çözümü’nü kullanmamanız gerekmektedir. Visa, işbu Koşullar’ı ve Gizlilik Bildirimi’ni takdiri tamamen kendisinde olmak üzere herhangi bir zamanda değiştirnme hakkını saklı tutar. İşbu Koşullar’da veya Gizlilik Bildirimi’nde yapılacak değişiklikler, değişiklik sonrası Visa Çözümü’nden ilk kez faydalanacağınız esnada üye işyerine ait internet sitesi/uygulama üzerinden tarafınıza bildirilecektir. İşbu Koşullar’da yapılan değişiklikler, onaylamanız halinde geçerlilik kazanacaktır. Gizlilik Bildirimi’nde yapılan değişiklikler neticesinde ilgili mevzuat uyarınca açık rızanızın alınması gerekecek ise, söz konusu değişiklikler, açık rızanızın alınması halinde geçerlilik kazanacaktır. Visa tarafından yapılan değişikliklerin farklı kanallarda sunulan Koşullar’a ve Gizlilik Bildirimi’ne yansıtılmamış veya eksik yansıtılmış olması nedeniyle oluşabilecek versiyon farklılıklarında, güncel ve geçerli Koşullar ve Gizlilik Bildirimi olarak, Visa’ya ait tektiklaode.visa.com.tr internet sitesinde yer alan versiyon geçerli olacaktır.     

Visa Çözümü’nü kullanımınızı, Koşullar ve Gizlilik Bildirimi’nde yapmış olduğumuz değişiklikleri beğenmemiş olmanız nedeni de dahil olmak üzere herhangi bir zamanda sona erdirebilirsiniz. Hizmet Kanalları üzerinden yapacağınız bir talep ile kart bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi Visa’nın sisteminden silebilir ve Visa Çözümü kaydınızı iptal edebilirsiniz. Kayıt slime talebinin Visa’ya ulaşması halinde Visa, her türlü üyelik, kart bilgisi ve diğer kişisel bilgilerinizi imha edecektir. Kişisel verileriniz üye işyerleri tarafından da saklanıyor olabilir. Bu gibi hallerde kişisel verilerinizin silinmesi talebini üye işyeri aracılığıyla yapmanız halinde bu durum kişisel verilerinizin yalnızca üye işyeri kayıtlarından silinmesi sonucunu doğurabilir. Eğer kişisel verilerinizin Visa sistemlerinden de silinmesini istiyor iseniz Visa nezdinde de ayrı bir silme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Visa (i) işbu Koşular’ın herhangi bir hükmünü veya ilgili mevzuatı ihlal etmeniz, veya (ii) diğer makul bir ticari nedenle ve tamamen kendi takdirinde olmak üzere Visa Çözümü’ne erişiminizi veya kullanımınızı herhangi bir zaman, derhal ve ön bildirimde bulunmaksızın ve tarafınıza karşı herhangi bir sorumluluğu doğmaksızın askıya alabilir, devam ettirmeyebilir veya sona erdirebilir. Visa’nın, Visa Çözümü’nü kullanımınızı veya buna erişiminizi askıya alması, devam ettirmemesi, sona erdirmesi, değiştirmesi veya tadil etmesi nedeniyle şahsınıza karşı herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır. Sona erme üzerine, işbu Koşullar altında varsa doğmuş olan tüm ödeme ve sair yükümlülüklerinizden dolayı sorumlu olmaya devam edeceksiniz.

Bir üye işyerinin Hizmet Kanalları üzerinden toplanarak Visa’ya iletilen ve Visa tarafından saklanmakta olan ödeme kartı bilgileriniz (CVV2 bilgisi hariç olmak üzere) ile cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin işbu Koşullar’ın 5. maddesi uyarınca söz konusu üye işyerine aktarılmış olması halinde, söz konusu kart bilgilerinizin ilgili üye işyeri nezdinde de silinmesini isterseniz, ilgili üye işyerine ayrı bir talep iletmeniz gerekecektir ve Visa’nın söz konusu üye işyeri tarafından talebinizin yerine getirilmemesi nedeniyle herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

17. Genel Hükümler

a. Bildirimler.

Visa’nın Visa Çözümü’ne ilişkin olarak tarafınıza e-posta, internet sitesine konulacak bildirimler ve diğer elektronik iletişim kanalları aracılığıyla bildirim ve sair tebligatları yapabileceğini kabul etmektesiniz. Tarafınızla yapacağımız tüm elektronik iletişimler “yazılı” iletişim olarak kabul edilecek olup bu bildirimler, fiilen tebliğ alındığı gün ile postaya veya dağıtıma çıkarıldığı tarihten itibaren beşinci gün arasında hangisi daha erken ise o tarihte tarafınıza tebliğ edilmiş sayılır. Size Visa Çözümü’nü kullanımınıza ilişkin olarak bunlara ek herhangi başka bir basılı iletişim gönderme sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Tarafımızdan gönderilecek bildirimler için e-postalarınızı düzenli olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Tarafımızdan gönderilen e-postaların e-posta adresinizde bloke edilmediğinden ve ayrıca tarafımıza iletmiş olduğunuz e-posta adresinizin günce olduğundan emin olunuz. Ek olarak, tarafımıza elektronik olarak iletmiş olduğunuz talimatlara istinaden işlem yapabilmemiz için tarafımıza yetki vermektesiniz.

Visa Çözümü hesabınıza ilişkin olarak elektronik bilgi edinebilmeniz ve herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz için Visa Çözümü hesabınıza ait kullanıcı adınızın olması gerekmektedir.

b. Feragat.

İşbu Koşullar’da yer alan herhangi bir hükmü veya hakkı kullanmamamız veya icra etmememiz veya bunlarda gecikmiş olmamız bu hüküm veya haktan feragat anlamına gelmeyecektir.

c. Anlaşmanın Bütünü ve Yürürlük.

İşbu Koşullar ve buna ilişkin değişiklikler, Visa Çözümü’nü kullanımınıza ilişkin olarak Visa ve şahsınız arasında akdedilmiş anlaşmaların tümünü ihtiva eder ve tarafınızca elektronik olarak usulüne uygun bir şekilde kabul edilmesi ile yürürlüğe girer. İşbu Koşullar, taraflardan birinin tek taraflı iradesi ile feshedilene kadar yürürlükte kalmaya devam eder.

d. Ayrılabilirlik.

İşbu Koşullar’ın herhangi bir hükmünün mahkeme tarafından hukuka aykırı, geçersiz (hukuken hükümsüzlük de dahil olmak üzere) veya herhangi bir nedenle icra edilemez olduğuna hükmedilmesi halinde, ilgili hüküm işbu Koşullar’dan ayrı kabul edilecektir ve diğer hükümlerin geçerliliğine ve icra edilebilirliğine halel getirmeyecektir.

e. Yorum.

Başlıklar ve altyazılar sadece kolaylık sağlamak içindir ve yorum yaparken dikkate alınmayacaktır. “bu konuda”, “burada” ve “buna göre” gibi ifadeler, Koşullar’ın belirli bir bölümünden ziyade tüm Koşullar anlamına gelir ve tüm Koşullar’a atıfta bulunur. “dahil” ibaresi “dahil olmak, ancak bununla sınırlı olmamak” anlamına gelir. Burada kullanılması halinde, tekil kullanımlar çoğulları, çoğul kullanımlar da tekilleri ihtiva eder ve cinsiyet bildirir kullanımlar tüm cinsiyetler bakımından uygulanabilirdir. 

f. Tarafların İlişkisi.

İşbu Koşullar’daki hiçbir şey şahsınız ve Visa arasında iş ortaklığı, adi şirket, iş ilişkisi veya acentelik ilişkisi kurulduğu şeklinde yorumlanamayacak olup Visa adına borç doğurucu işlemler yapma veya Visa adına beyanda bulunma yetkiniz yoktur.

g. Tazmin.

İlgili mevzuat uyarınca izin verildiği ölçüde, işbu Koşullar ve ilgili mevzuatı ihlal etmiş olmanızdan veya buna ilişkin olarak doğan herhangi bir kayıp, sorumluluk, iddia veya talep, zarar, para cezası ve masrafa ilişkin olarak Visa Taraflarını tazmin etmeyi, savunmayı ve ari kılmayı kabul etmektesiniz.

h. İhtilafların Çözümü & Uygulanacak Hukuk.

İşbu Koşullar Türk Hukuku’na tabidir. İşbu Koşullar’dan doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

i. Devir.

İşbu Koşullar tahtındaki herhangi bir hak ve borcunuzu, kanunen veya diğer  bir yolla, Visa’nın ön onayı olmaksızın devir veya temlik edemezsiniz. Bu hükme aykırı olarak yapılan devirler hukuken geçersizdir ve Visa’ya karşı ileri sürülemez. Visa işbu Koşulları, ve Koşullar’da yer alan hak ve yükümlülüklerini, tarafınıza bildirim yapılmaksızın veya tarafınızdan onay alınmaksızın herhangi bir üçüncü kişiye devir veya temlik etme hakkını saklı tutar. Yukarıdakilere tabi olarak, işbu Koşullar, şahsınız, ilgili halefleriniz ve vekilleriniz üzerinde bağlayıcı olup lehinize hüküm ifade eder ve sizlere karşı ileri sürülebilir. İşbu Koşullar’ı devretmemizden memnun olmamanız hali de dahil olmak üzere, Visa Çözümü’nü kullanımınızı istediğiniz zaman sona erdirebilirsiniz.

j. Varlığını Sürdürme.

İşbu Koşullar sona ermiş olsa dahi, Visa Çözümü’nü sona ermeden önceki kullanımınıza ilişkin olarak uygulanmaya devam eder. İhtilafların Çözümü & Uygulanacak Hukuk bölümü de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere işbu Koşullar’ın sona ermeye rağmen niteliği gereği geçerliliğini koruması gereken hükümleri, Koşullar veya Visa Çözümü’nü kullanımınız sona ermiş olsa dahi varlığını sürdürecektir..

k. Bize Ulaşın

Visa Çözümü’ne ilişkin olarak herhangi bir soru ve endişeniz olması halinde, lütfen İnternet Sitesi’nde yer alan SSS bölümünü inceleyiniz. SSS bölümünde sorularınıza veya endişelerinize cevap bulamamanız halinde, Visa’nın tektiklaode.visa.com.tr adresindeki iletişim kanalı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son güncelleme: 8 TEMMUZ, 2021

© 2021 Visa. Tüm hakları saklıdır.

Visa Gizlilik Bildirimi için:  https://usa.visa.com/legal/global-privacy-notice.html

Türkiye Ek Gizlilik Bildirimi için : https://www.visa.com.tr/kullanim-sartlari/visa-gizlilik-merkezi.html

[1] https://usa.visa.com/legal/global-privacy-notice.html