GÜVENLİK

PCI DSS LEVEL 1


Mobilexpress kredi kartı veri ve işlem güvenliğinde dünyanın en üst düzey standardı olan PCI DSS LEVEL 1 uyumluluk sertifikasına sahiptir.


PCI (Payment Card Industry) veri güvenliği standartları, American Express, MasterCard, Visa gibi global kredi kartı firmalarından oluşan bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gereklilikler bütünüdür.


Tüm sistem altyapı ve bileşenlerinin yoğun denetimi sonrası verilen bu sertifika ülkemizde çok az sayıda firmada bulunmaktadır. Birçok büyük firma, belirtilen standartlara uyumluluklarını sağlayabilmek için yıllar süren yoğun çaba ve mesai harcamaktadır.


Mobilexpress yazılım, donanım, sistem mimarisi ve bileşenlerinin bu gerekliliklere en üst düzeyde uyumluluğu, bağımsız denetim kuruluşları aracılığıyla denetlenerek teyit edilmiş ve Mobilexpress bu standartların en üst seviyesi olan PCI DSS LEVEL 1 uyumlu olarak tescil edilmiştir. Sistem altyapımız, sertifikasyonun bir gereksinimi olarak, devamlı olarak birçok periyodik test ve denetime tabi tutulmakta ve böylece sistemimizin daimi güvenilirliği teyit edilmektedir.


PCI DSS standartları ile uyumlu sistem ve altyapıya sahip bir firmada, kullanıcılar tarafından kredi kartı ile ödeme ve kredi kartı kaydetme işlemleri gönül rahatlığı ile yapılabilirken, bu standartlara uyumluluğu teyit edilmemiş ortamlarda yapılan işlemler yüksek riskler oluşturabilmektedir.


Sertifika için tıklayın

VISA


Mobilexpress altyapısının güvenliği VISA tarafından onaylanmaktadır.


GlobalSign SSL EV Greenbar


Mobilexpress websitesinde tüm veri iletişimi GlobalSign SSL EV Greenbar sertifikasıyla, en yüksek şifreleme seviyesinde gerçekleştirilir.